Witamy na naszej stronie internetowej!                            images.jpeg

Stronę tę dedykujemy wszystkim druhom OSP Palikówka, którzy ryzykują swe zdrowie i życie aby nieść pomoc potrzebującym.

Dlaczego to robimy?
(…) z potrzeby serca, z wewnętrznej konieczności, aby być tam, gdzie zagrożeni ludzie potrzebują pomocy. Odczuwamy odpowiedzialność za ludzkie życie, szczególnie za życie zagrożone. Narażać swojego życia i zdrowia dla ratowania innych nie można inaczej, jak tylko w oparciu o silne motywacje, głębokie przekonanie, że tak właśnie trzeba!

Kto decyduje się zostać strażakiem, ten zgadza się jednocześnie na poświęcenie. Ten wysoki etos strażacki wypływa ostatecznie z miłości bliźniego i znajduje najwyższe uznanie w słowach Chrystusa: „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie oddaje za przyjaciół swoich” (J 15,13).

Niech obecna działalność w OSP Palikówka będzie hołdem złożonym tym wszystkim druhom, którzy odeszli do wieczności z naszych szeregów a swoim poświęceniem, zaangażowaniem i ofiarnością pracowali na rzecz dobra wspólnego.

3.jpg    CIMG0909.1.JPG