images.jpeg           REKRUTACJA

Ochotnicza Straż Pożarna w Palikówce

zaprasza mężczyzn, kobiety, chłopców i dziewczęta do wstępowania w szeregi naszego stowarzyszenia‼!

Jeśli lubisz dreszczyk emocji i adrenalinę we krwi,

chcesz pomagać innym potrzebującym,

przyłącz się do nas,

wstąp w szeregi czynnych członków

Ochotniczej Straży Pożarnej w Palikówce

Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

Kim jesteśmy?

Ochotnicza Straż Pożarna w Palikówce to bardzo prężnie działające stowarzyszenie, które

powstało w 1923 roku. Od 1995r. jednostka decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej włączona została w struktury

Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Jako straż bierzemy udział w licznych akcjach ratowniczo  - gaśniczych na terenie całego powiatu. Między innymi pożary, powodzie, usuwanie powalonych drzew, wypadki komunikacyjne i inne.

Ściśle współpracujemy z Państwową Strażą Pożarną, oraz innymi jednostkami ochrony pożarowej na terenie powiatu.

Na płaszczyźnie społecznej współpracujemy z władzami Gminy Krasne, wspierając ich działalność, kształcimy młodzież, podnosimy kwalifikacje naszych członków, oraz

wspieramy wszelakie inicjatywy naszej okolicznej społeczności.

W chwili obecnej nasze stowarzyszenie liczy 28 czynnych członków oraz 6 honorowych.

OSP Palikówka to jednostka, która posiada nowoczesny sprzęt i profesjonalnie

wyszkolonych strażaków. Gwarantuje to prawidłowe działanie podczas każdego rodzaju akcji. Jeżeli interesujesz się tematyką ratownictwa i pożarnictwa, chciałbyś pomagać innym - zostań strażakiem OSP Palikówka.

Jakie warunki musisz spełnić??

To proste - musisz mieć ukończone 18 lat i chęć niesienia pomocy innym.

Dodatkowo Ochotnicza Straż Pożarna w Palikówce planuje utworzyć Młodzieżową Drużynę Pożarniczą.

W związku z tym chcielibyśmy zachęcić wszystkich w wieku od 12 do 18 lat do dołączenia w nasze szeregi.

Główne cele MDP to:

·        szerzenie znajomości przepisów przeciwpożarowych,

·        nauka zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej,

·        podnoszenie wiedzy w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej,

·        rozwijanie sprawności fizycznej poprzez udział w zawodach i zajęcia sportowe,

·        podejmowanie i realizacja innych zadań pożytecznych dla OSP i społeczeństwa lokalnego.

Gwarantujemy świetną zabawę podczas zbiórek i treningów, połączoną ze zdobywaniem wiedzy oraz wiele innych atrakcji.

Aby zostać członkiem OSP, należy spełnić następujące wymogi:

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza:

• wiek od 12 do 18 lat,
  • dobry stan zdrowia,
  • zgoda opiekuna prawnego (rodziców) na uczestnictwo w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej.

Strażak czynny, biorący udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych:

• wiek od 18 do 65 lat;
  • kurs podstawowy strażaka, (organizowany po wstąpieniu do OSP) aktualne badania lekarskie, zezwalające na udział w działaniach ratowniczogaśniczych, (badaniami oraz ubezpieczeniem zajmuje się Naczelnik OSP)
  • aktualna polisa ubezpieczenia NW.

Dodatkowo strażak może zostać skierowany na niżej wymienione kursy specjalistyczne:

• Kurs dowódców sekcji;
  • Kurs naczelników;
  • Kurs ratowników medycznych;
  • Kurs operatorów mechanicznego sprzętu ratowniczego straży pożarnej;
  • Kurs ratownictwa wysokościowego dla jednostek w KSRG
  • Kurs z zakresu kierowania ruchem drogowym;
  • Kurs ratownictwa technicznego;
  • Kurs kierowców mechaników;
  • Kurs z zakresu obsługi i używania powietrznych aparatów oddechowych;

Więcej informacji:

Prezes OSP Palikówka – Tomasz Korniewicz